Dávno tomu, co strážci Chodové hluboké hraniční lesy procházeli a zemi ochraňovali. Málokdo si teď na ně vzpomene, když na lesních cestách vládne mír.

Je tu však jiné místo, kde i všechny organizované síly dohromady stěží vzdorují náporům šmejdů a darebáků. Kyberprostor, svět lidského důvtipu a spolupráce, je pustošen armádami nemrtvých. Z temných hlubin darknetů se vynořují nekromanti - přízraky v kápích a černých kloboucích a hledají si další oběti.

Bohužel, řady strážců a obránců nejsou dost početné na to, aby ten příliv zastavily. Je třeba hledat posily - a kde začít jinde, než v kraji slavných hraničářů?

Tak se zrodil KyberChod. Na první pohled vypadá jako klasické CTFko. Jeho ambicí je ale také dát dohromady nadané mladé lidi z Plzeňského kraje, které zajímají věci okolo hackingu, programování, operačních systémů, sítí apod. Komunikuje se na discordico.png Discordu, kde lze najít mimo jiné i nějaké tipy do začátku.

Narozdíl od většiny jiných CTF je zde základem úloh skutečně provedený útok viděný z pohledu "strážce", např. bezpečnostního analytika.

V každé úloze je ukryt textový řetězec (flag) ve tvaru KyberChod{...text...}. Cenu vyhrává ten, kdo flag najde a odešle jako první. Soutěž a ceny jsou určeny pro žáky ze škol v Plzeňském kraji, registrovat se a řešit úlohy ale může kdokoliv, kdo má zájem.

KyberChod vytváří Petr Zima z infis.png INFISu jako součást projektu Vzdělávání 4.0 v Plzeňském kraji s názvem "Krajské centrum kybernetické bezpečnosti".